sadi
18 دی 1401 - 17:20

برگزاری پویش مهربانی در یزد

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از برگزاری پویش مهربانی با شعار «زندان جای مادران نیست» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد‌، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد دیه استان، سیدمسعود عظیمی اظهار کرد: پویش مهربانی با شعار «زندان جای مادران نیست» ویژه آزادی زنان زندانی غیربزهکار و غیرعمد به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) و سفر ریاست محترم جمهور به استان یزد اجرا می‌شود.

وی همت خیران برای آزادی مادران را خواستار شد و افزود: زندانی شدن یک فرد آسیب‌های اجتماعی بسیاری را به دنبال دارد، اما زند‌ان برای زنان و ماد‌رانی که مرتکب جرائم غیرعمد شده اند، تبعات منفی بسیار بیشتری د‌ارد، چرا که دوری زن از خانواده پیامد‌های منفی فراوانی بر فرزندان می‌گذارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۲۵ زندانی جرائم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد شده که از این تعداد ۱۴ زندانی زن بودند. تلاش می‌کنیم همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری به استان یزد، با اجرای این پویش زمینه آزادی زنان زندانی در بند را فراهم آوریم.

عظیمی درباره راه‌های ارتباطی برای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد گفت: خیران می‌توانند با مراجعه به دفتر ستاد دیه استان یزد یا تماس با واحد روابط عمومی و مسئول جذب کمک‌های خیرین، این نمایندگی به شماره ۳۶۲۹۸۲۰۰ ارتباط برقرار کرده و یا مبالغ خود را به حساب ستاد دیه استان با شماره کارت (۶۶۶۸، ۶۶۶۶، ۷۲۷۰، ۵۰۴۱) واریز کنند.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 963485