sadi
09 اسفند 1401 - 13:56

نمی‌توان به نصیحت اکتفا کرد؛ حمایت های دولت از «جوانی جمعیت» اجرایی باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: در حوزه افزایش و جوانی جمعیت، حمایت‌های دولت باید به صورت اجرایی باشد و نمی‌توان تنها به نصیحت کردن اکتفا کرد.

به گزارش خبرنگار فارس در یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جریان دیدار با دبیر و اعضای شورای استانی و عالی جمعیت، اظهار کرد: در زمینه جمعیت و فرزند آوری نمی‌توان تنها به نصیحت کردن اکتفا کرد و باید اجرایی عمل شده و از تمام ظرفیت‌های موجود در کنار اقدامات فرهنگی، اجرایی و نصیحتی استفاده شود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه طرح‌های حمایتی، تشویقی و امیدآفرین در حوزه جوانی جمعیت، افزود: جوانی جمعیت نیاز به برنامه‌ریزی دقیق است به گونه‌ای که خانواده‌ها بدانند دولت در این موضوع به صورت ویژه در کنار خانواده‌ها و برای حمایت از آنان قرار دارد.

امام جمعه یزد با تأکید بر این‌که حمایت‌های دولت باید به صورت اجرایی باشد در غیر این صورت باعث ناامیدی خانواده‌ها از فرزند آوری می‌شود، اذعان کرد: متأسفانه هنوز این فرهنگ و اطمینان که خداوند روزی‌رسان است در میان مردم به یقین تبدیل نشده است. لذا باید این مهم را در جامعه به یقین تبدیل کرد تا به باور واقعی در میان مردم تبدیل شود.

وی پشتوانه دولت در کنار اقدام مردمی را بسیار مهم دانست و ابراز کرد: تحریم‌ها و شرایط اقتصادی سبب ایجاد فضای ناامیدی در میان مردم شد. لذا طرح صیانت از خانواده از جمله طرح‌هایی است که باید دوباره احیا شود تا با کاهش طلاق در جامعه به حفظ بنیان خانواده کمک شود.

ناصری طرح‌هایی همچون مشاوره‌های پیش از ازدواج در تحکیم نظام خانواده و ایجاد هدف برای خانواده‌ها را بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد، فرهنگ فرزند آوری و هدف از تشکیل خانواده بین جوانان باید به درستی تبیین شود تا جوانان امروز با کمترین میزان نگرانی نسبت به زندگی مشترک این مسیر را طی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در یزد یادآور شد: خوگیری قشری از جامعه با فضای مجازی و آسیب‌های فضای مجازی باعث جدایی بخشی از مردم از رسانه‌های ملی و داخلی شده و نیاز است که در فضای مجازی هم کار فرهنگی انجام داد و آسیب‌های احتمالی فضای مجازی را به خانواده‌ها و نسل جوان یادآور شد.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1063496