sadi
20 بهمن 1401 - 08:25

خبر خوب| ۱۷۰ خانواده سیل زده رودانی خانه دار شدند

در هشتمین روز دهه مبارک فجر ۱۷۰ واحد مسکن سیل زدگان رودان با حضور فرماندار رودان و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان به آنها تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، در هشتمین روز از دهه فجر ۶ طرح عمرانی ، صنعتی ، ورزشی با حضور مسوولان شهرستانی و استانی با اعتباری بالغ بر ۷۶ میلیارد تومان به مردم بهشت جنوب تقدیم شد.

آرامستان رودان صاحب پزشکی قانونی و غسالخانه شد

عبدالرضا سالاری در حاشیه آیین افتتاح این طرح ها در گفتگو با خبرنگار فارس در رودان اظهار داشت: در هشتمین روز از دهه فجر ساختمان پزشکی قانون و غسالخانه شهرداری رودان  با زیر بنای ۴۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید تا روند خدمات رسانی به مردم در آرامستان این شهر با سهولت انجام شود.

وی افتتاح زمین چمن مصنوعی شهید محمد جعفری  محله پشته معزآباد را دیگر طرح شهرداری رودان در این روز عنوان کرد و گفت: این زمین ورزشی ۱۵۰۰ متر مربع مساحت دارد  و دو میلیارد تومان برای آن هزینه شده که شامل زمین چمن ، سکو تماشاگران و نور می باشد.

 

سالاری  بهره برداری از طرح تولید خوراک دام بومی در شهرک صنعتی رودان را به عنوان یک طرح نو و دانش بنیان در شهرستان نام برد و گفت: این طرح بر پایه بقایای درخت نخل و محصولات کشاورزی اجرا شد و برای تکمیل آن ۵ میلیارد تومان هزینه شده است و از دیگر تولیدات این کارگاه از بقایای درخت نخل ،نخل پوده است که جهت استفاده در کشت هیدورپونیک ، تولید نشا می باشد.

فرماندار رودان خاطر نشان کرد: در این روز  طرح اصلاح و بهینه سازی شبکه برق در روستاهای غیبی و سردنگ هم افتتاح شد.

وی یاد آور شد: این طرح موجب ارتقای کیفیت برق ۱۹۰۰ خانوار از اهالی این دو روستا خواهد شد و ۸ کیلومتر طرح سیم به کابل در این پروژه انجام شده که ۳ و نیم میلیارد تومان  هزینه دربر داشته است.

۱۷۰ خانواده سیل زده رودانی خانه دار شدند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان در حاشیه آیین بهره برداری از ۱۷۰ واحد منزل مسکونی سیل زدگان به خبرنگار فارس گفت: امروز در روستای خراجی شهرستان رودان  یک واحد از ۱۷۰ واحد منزل مسکونی خسارت دیدگان از سیل سال ۱۴۰۰ بهره برداری شد.

شهریار نوری زاده افزود: برای احداث این ۱۷۰ واحد مسکن سیل زدگان بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی گفت: سقف تسهیلات بلاعوضی که این ۱۷۰ خانواده دریافت کرده اند  ۲۰۵ میلیون تومان است و هم اکنون تمامی مراحل احداث این ۱۷۰ واحد تا مرحله نازک کاری انجام شده و تمام خانوارهای که از سیل سال گذشته آسیب دیدند هم اکنون در منازل خود زندگی می کنند.

 

اراضی نهضت ملی مسکن رودان به متقاضیان واگذار شد

در ادامه برنامه های هشتمین روز از دهه فجر در رودان اراضی نهضت ملی مسکن رودان به حضور فرماندار رودان و مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان به متقاضیان آنها واگذار شد.

عباس کمالی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در حاشیه  این آیین به خبرنگار فارس گفت: اراضی که امروز به شهروندان رودانی واگذار شد امور اداری و تفکیک آنها به قطعات ۲۰۰ متری انجام شده است.

وی اضافه کرد: امروز  اسناد واگذاری این  قطعات که براساس قرعه کشی معین شده به ۱۰ نفر از شهروندان شریف رودان تقدیم شد.
کمالی خاطر نشان کرد: شهروندان رودانی می توانند از هفته آینده برای صدور پروانه ساختمانی و دریافت تسهیلات از بانک عامل اقدام نمایند و بعد از آن هم عملیات اجرایی را با طرح و نقشه مورد نظر خودشان آغاز کنند.

وی یاد آور شد: در این طرح برای ۲ هزار نفر از متقاضیان زمین پیش بینی شده است و براساس قرعه کشی اراضی قطعه بندی و واگذار خواهد شد.

 

پایان پیام/۸۸۰۵۹

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028893