sadi
20 بهمن 1401 - 14:45

راه‌اندازی میز خدمت مجازی در یزد/لزوم استفاده از ظرفیت نخبگانی بسیج برای حل مسائل

جانشین فرمانده سپاه الغدیر در امور اقشار با بیان این‌که از بسیج انتظار موضع موفق را داریم،‌ گفت: میزهای خدمت مجازی از سوی بسیج طراحی شده که همزمان با ۲۲ بهمن ماه از آن رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سرهنگ حمیدرضا محدث ظهر امروز در مراسم تجلیل از شبکه نخبگانی بسیج استان که با حضور مسئولان و روئسای کارگروه‌های تخصصی بسیج اقشار سپاه الغدیر برگزار شد، از قول مقام معظم رهبری بسیج را تفکر و اندیشه‌ای کارآمد دانست و اظهار کرد:‌ احساس مسئولیت در کنار داشتن بصیرت دو ویژگی راهبردی بسیج است.

وی شناخت محیط، زمان و مسائل را از جمله مهمترین ویژگی‌های اجرایی تفکر بسیج عنوان کرد و افزود:‌ به نظر می‌رسد تنها راه توسعه پایدار و ساماندهی بسیاری از مسائل کشور در گرو نهادینه کردن تفکر و جریان بسیج در حوزه تخصصی است.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر در امور اقشار با بیان این‌که از بسیج انتظار موضع فعال نداریم،‌ گفت: کارگروه‌های بسیج باید موضع موفق داشته باشند و این مهم باید در اولویت اجرایی قرار گیرد.

محدث استفاده از ظرفیت‌های موجود علمی، پژوهشی و رسانه‌ای برای حل نظام مسائل را حائز اهمیت دانست و بیان کرد:‌ کارگروه‌های تخصصی بسیج باید برای حل مشکلات و دغدغه‌های جامعه چاره اندیشی کرده و آن را با کمک ظرفیت نخبگانی اجرایی کنند.

وی استفاده از میانبرهای منطقی برای کاهش هزینه‌ها و تأثیرگذاری بیش از پیش را از دیگر الزامات اجرایی در کارگروه‌های تخصصی بسیج عنوان کرد و گفت:‌ میزهای خدمت مجازی از سوی بسیج طراحی شده که همزمان با ۲۲ بهمن ماه از آن رونمایی می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر در اقشار بسیج با بیان این‌که طی یک سال گذشته ۱۷ طرح توسط کارگروه‌های استان و ۴۵ طرح توسط مجامع شهرستانی به مجمع بسیجیان ارائه شده است، گفت:‌ تمام مسئولان و دست‌اندرکاران باید برای تأثیرگذاری بیش از پیش پای کار حل مسائل باشند و این مهم توسط بسیج مطالبه می‌شود.

محدث استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای را از دیگر الزامات اجرایی برای تحقق اهداف کارگروه‌های تخصصی بسیج دانست و بیان کرد:‌ مسائل و دغدغه‌های مختلف جامعه باید با مشارکت مردم و در کف محلات با استفاده از ظرفیت نخبگانی بسیج بررسی و برطرف شود.

وی در پایان مشخص کردن دو اولویت متناسب با نظام مسائل استان و پیگیری طرح‌های مصوب ۱۴۰۱ برای اجرایی شدن را دو راهبرد اصلی مجمع بسیجیان استان یزد برای سال ۱۴۰۲ عنوان کرد و گفت:‌ طرح محله اسلامی از جمله راهکارهای موثر برای ساماندهی مسائل استان است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029749