sadi
03 اسفند 1401 - 12:30

منصوریان: تاکنون فقط 7 درصد بودجه باشگاه سنگ‌آهن بافق جذب شده

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی بافق بودجه سال 1401 این باشگاه را 163 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ تاکنون هفت درصد اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار فارس از بافق، مهدی منصوریان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان، کاهش قیمت جهانی فولاد و پائین بودن در آمد شرکت سنگ آهن مرکزی ایران را از عمده دلایل عدم تخصیص بودجه مورد نظر عنوان و اظهار کرد: هزینه‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف فرهنگی ورزشی از باقی مانده اعتبار سال گذشته بوده است.

وی از راه‌اندازی خانه شطرنج ،زمین ورزش های ساحلی، تعمیرات اساسی و بازسازی و بهسازی استخر سرپوشیده آهن شهر خبر داد و افزود: ورودی استخر که قدمت ۵۰ ساله داشت تغییر و برای رفاه حال عموم توسعه داده شد.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن تصریح کرد: استخر سر پوشیده شامل: کافی شاپ در طبقه دوم، اتاق سونا، جکوزی، ریکاوری و گرمایشی کف است و در زمان بندی مناسب با صرف هزینه ۱۲۰ میلیار تومان در بازه زمانی هفت ماه به بهره برداری رسید.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ بودجه تصویب شده به باشگاه اختصاص یابد تا پروژه های نیمه تمام تکمیل و در اختیار مردم ورزش دوست این شهرستان قرار گیرد و موجب امید افزایی و نشاط اجتماعی شود.

به گفته این فعال حوزه ورزش، پروژه تغییر کاربری استادیوم ۱۰هزار نفری در دست اقدام است که با انجام آن ، استادیوم یاد شده ساخته می شود و با اجرای این پروژه و همچنین راه اندازی رشته های مختلف ورزشی و برگزاری مسابقات استانی، ملی و بین المللی، شهرستان بافق به عنوان بِرند، به قطب گردشگری ورزشی تبدیل خواهد شد.

منصوریان با بیان اینکه تحقق رویا دهکده توریستی ورزشی سطح ملی در رشته هندبال که نزدیک به هفت رده سنی در دخترها و پسرها و در  تمام رده‌ها بهترین مربی را به کار گیری کردیم خاطرنشان کرد: در رشته والیبال به دلیل میانگین قد پایین والیبالیست های بافقی نمی توانیم کاری انجام دهیم اما والیبال ساحلی راه‌اندازی شد و در رشته ژیمناستیک، ترامپولی، شنا و دومیدانی هم ورود کردیم و در صدد هستیم کمپ ورزشی را نیز راه اندازی کنیم و در این صورت است که بحث توریست ورزشی بافق محقق وراه اندازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت میلاد امام زمان (ع) و هفته جوان که از ۱۳ اسفند شروع می‌شود از ورزشکاران و قهرمانان کشوری که حدود چهل نفر هستند در سالن امام علی آهن شهر بافق تقدیر خواهد شد و همچنین به مناسبت هفته جوان قهرمانان کشوری که در سال  ۱۴۰۱ ازدواج کرده اند، در راستای گسترش فرهنگ ازدواج و تشکیل خانواده از آنان نیز تکریم ویژه می شود.

پایان پیام/ع
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1050286