sadi
08 بهمن 1401 - 13:27

محمدی: 100 درصد مأموریت‌های هوانوردی را اجرایی کردیم/فرودگاه یزد می‌تواند عامل پیشبرنده استان باشد

مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد با بیان این‌که نصب دستگاه کمک ناوبری آی.ال.اس یکی از مهمترنی دستاوردهای فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی است، گفت: تا امروز 100 درصد مأموریت‌های هوانوردی فرودگاه شهید صدوقی استان یزد اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، عباس محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با بیان این‌که  نصب دستگاه کمک ناوبری آی.ال.اس(سیستم فرود هواپیما با دستگاه) از جمله دستاورد مهم فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی است.

وی با بیان این‌که دستگاه کمک ناوبری با اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان خریداری شده، افزود: این دستگاه به خلبان کمک می‌کند تا در شرایط دیدکم، عملیات فرود را انجام دهد به طوری که حداقل دید افقی برای فرود هواپیما توسط خلبان دو هزار متر است ولی با کمک این دستگاه می‌توان در دید کمتر از ۸۰۰ متر هم پرواز کرد و از این طریق باطل شدن پروازها به دلیل دید کم را به حداقل رساند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد، هوانوردی و امنیت را دو وجه جدی فرودگاه شهید صدوقی دانست و گفت: در حوزه هوانوردی ۱۰۰ درصد مأموریت‌های شرکت‌ فرودگاه‌های استان یزد اجرایی شده است.

محمدی در ادامه با بیان این‌که یکی از مجهزترین واحدهای کشور در حوزه امداد و نجات فرودگاهی متعلق به فرودگاه شهید صدوقی استان یزد است، تصریح کرد: فرودگاه یزد در بحران‌های سیلابی علی‌رغم این‌که حجم قابل توجهی از سیلاب‌های اخیر به سمت فرودگاه سرازیر شده بود غافلگیر نشده و مشکلی نداشته است.

وی با اشاره به انتشار یک سری گلایه‌ها در خصوص این‌که خدمات هواپیمایی فرودگاه یزد در شأن مردم این استان نیست، تأکید کرد: با توجه به حجم و حساسیت اقدامات خاص و زیرساختی انجام شده در شرکت فرودگاه‌های استان یزد باید اعلام کنیم سطح خدمات در فرودگاه یزد به لحاظ استانداردهای بین المللی وضعیت مطلوبی دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های یزد در ادامه با اشاره به اهمیت ظرفیت‌های مختلف این مجموعه در سطح استان، خاطرنشان کرد: اگر آن طور که باید از ظرفیت‌های موجود استفاده شود، می‌توان موتور محرک توسعه استان را از فرودگاه شهید صدوقی آغاز شود.

محمدی با بیان این‌که در حال حاضر بین تقاضا و خدمات در فرودگاه‌های استان یزد هماهنگی مطلوبی وجود دارد، گفت: این مهم ناشی از افزایش کمی و کیفی خدمات فرودگاهی است.

بروز رسانی می شود....

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002402