sadi
27 اسفند 1401 - 09:11

۵۲ مدرسه سنگی استان فارس در طرح شهید سرایداران بازسازی می‌شود

جانشین قرارگاه امام حسن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بازسازی ۵۲ مدرسه سنگی استان فارس در طرح شهید آرشام سرایداران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سردار مجیدرضا حسن زاده امروز در آئین کلنگ زنی طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور به نام دانش آموز شهید آرشام سرایداران در آموزشگاه شهید علیمراد سنجانکی منطقه قره باغ شهرستان شیراز گفت: در مرحله اول طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور تعداد ۲۵۳ مدرسه در قالب ۱۱۴۶ کلاس درس، و با پوشش ۲۵ هزار دانش آموز مورد ترمیم و بازسازی قرار خواهد گرفت.

جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران افزود: تعداد ۵۲ مدرسه سنگی ۳ تا ۶ کلاسه نیز در استان فارس با پوشش ۷ هزار دانش آموز در دستور کار این طرح قرار دارد.

سردار حسن زاده طرح شهید ملی سرایداران را طرح بسیار ارزشمندی دانست و اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام ظرفیت در راستای محرومیت زدایی تلاش کرده و در این زمینه با سایر دستگاه‌ها در رفع مشکلات تعامل دارد و مشارکت می‌کند.

جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران گفت: مکتب اسلام مکتبی عزت آفرین است و جایگاه علم بسیار ارزشمند است و نظام تعلیم و تربیت اسلامی شهدای ارزشمندی را در مسیر حفظ ارزش ها تقدیم کرده است.

حسن زاده افزود: دانش آموز آرشام سرایداران همانند شهید حسین فهمیده، شهید ارزشمندی است که محصول همین نظام تعلیم و تربیت اسلامی است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در دولت انقلابی مسئولین جهادی بسیاری داریم که بی وقفه برای محرومیت زدایی تلاش می کنند.

حسن‌زاده ادامه داد: در سایه همین تلاش جوانان پرورش یافته آموزش و پرورش بوده که امروز دشمن جرات تعرض به کشور ما را ندارد.

جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران گفت: استان فارس در تمام زمینه‌ها ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که می‌شود با انسجام، همدلی و همراهی در رفع محرومیت ها از آن بهره برداری کرد و در مسیر توسعه و رفع مشکلات استان گام برداشت.

وی افزود: در هر دولتی، سپاه همواره پای کار بوده و هست؛ لذا قرارگاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام در یک سال اخیر بیش از ۶۰ هزار پروژه در مناطق محروم افتتاح کرده و به بهره‌برداری رسانده است.

سردار حسن زاده گفت: باید با دلدادگی و جهادگونه کار کنیم و به رفع محرومیت بپردازیم؛ لذا ما در سپاه پاسداران نقاط مختلف کشور را تحت پوشش برنامه‌های محرومیت زدایی قرار دادیم زیرا نگاه ما در سپاه خدمت به مردم و مناطق محروم است.

وی اضافه کرد: در نیروی زمینی سپاه با تلاش های صورت گرفته تا کنون بیش از ۵۴ درصد کار رفع مشکل آب ۲۰ هزار روستا را پیش برده ایم.

جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران با بیان اینکه تلاش داریم با حرکت جهادی و انقلابی و با اتحاد در راستای محرومیت زدایی حرکت کنیم، گفت: در بحث راهسازی، احداث بیش از  ۲۷ هزار کیلومتر راه روستایی در مناطق محروم در دستور کار  قرارگاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام قرار دارد.

وی اضافه کرد: سپاه پاسداران در همه زمینه ها از جمله آبرسانی، جاده‌سازی، توسعه فضاهای آموزشی و..‌.، در مناطق محروم و دورافتاده و حاشیه شهرها در بحث مدرسه سازی تلاش می کند.

پایان پیام/ن

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098470