sadi
05 فروردین 1402 - 16:37

دستگیری کلاهبردار ارز دیجیتال در یزد

رئیس پلیس فتا استان یزد از پرونده کلاهبرداری اینترنتی با موضوع ارز دیجیتال به مبلغ ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سرهنگ ابوطالبی عصر پیش از ظهر امروز در این باره به خبرنگاران اظهار کرد: قربانی این پرونده به طمع سود کلان گرفتار کلاهبردارانی شد که با راه اندازی سایتی اقدام به جذب سرمایه وی با ادعای داشتن ربات‌هایی که دارای الگوریتم پیچیده و خاص کرده و وی را متقاعد کرده‌اند که می‌توانند از طریق این ربات‌ها ارز‌های دیجیتال موجود در بازار‌های مالی را تحلیل و از آن طریق سود‌های قابل توجهی را به وی برسانند.

وی با اشاره به اهمیت ضرورت همکاری شهروندان با پلیس در کشف جرائم، افزود: این سایت‌ها بدون ارائه مجوز و حتی شفافیت در رابطه با مکان ثبت و فعالیت خود اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌نمایند.

رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: هرگونه فعالیت در این سایت‌ها به جهت کسب سود‌های واهی، جزء سرمایه گذاری‌های پر ریسک به حساب می‌آید و جزء از دست دادن سرمایه برای شهروندان هیچ عایدی نخواهد داشت.

سرهنگ ابوطالبی به شهروندان توصیه کرد: هوشیار باشند و برای این که در دام کلاهبرداری این گونه افراد گرفتار نشوند، پیش از سرمایه گذاری در هرگونه طرح پیشنهادی از اصالت آن از طریق مراجع مربوطه اطمینان حاصل کنند.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1109754